Bleach Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bleach Rpg

Bleach'e Hazır Mısınız?

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Cosplay Yapımları

YazarMesaj
SteamHive
Admin
Admin
SteamHive

Cosplay Yapımları Empty
MesajKonu: Cosplay Yapımları   Cosplay Yapımları I_icon_minitimePerş. Şub. 25, 2010 5:00 pm

Naruto Eşyaları Yapımı
Malzemeler:
Gerçekten aşırı kolay.Herkesin yapabileceğini düşünüyorum ancak zevk meselesi yapan vardır yapamayan vardır.Çok kolay ve birazcık ingilizceden anlamasan bile resimlere bakarak nsaıl yapabileceğini anlarsın ^^

Spoiler:
Akatsuki Çantası
Spoiler:
Anbu Yeleği
Spoiler:
Kanat Yapımı
Spoiler:
Elmas Yapımı
Spoiler:
Metal Efekti Vermek
Spoiler:
Deidara'nın Kil Kuşu
Spoiler:
Şapka Yapımı
Spoiler:
Birkaç Kostüm
Spoiler:
Bazı cosplay'ler için mutlaka dövme gerekir.Mesela Renji cosplayi veya Grimmjow hiç olmadı Kankurou.Ve biz bu tarz dövmeleri hayatımız boyunca yüzümüzde taşımak istemeyiz ancak geçmeside iyi olur.Cosplayimizi yapana kadar onu kullanmak isteriz.Belkide bir hafta.Bu tarz cosplayler için çok ucuz bir yol vardır.Geçici dövme.Bu geçici dövmelerin kalıcılığını kendimiz ayarlayabiliriz .Mesela ben sürekli dövme değiştirmeyi seven biri olarak bu formülü uygularım.Ve en güzeli ise eğer her silikleşmeye başladığı an yenilerseniz hayatınız boyunca kullanabilirsiniz.Geçici dövmenin maliyeti ortala 5-6 milyondur.O kadarda pahalı değil ve herkes evinde yapabilir.
Malzemeler şunlardır:
Hint Kınası Genelde siyah olacak dövmelerde siyah kullanılır.Kahverengiyi ben tercih etmiyorum.Aktarlarda vardır
Stabilo kalem biraz daha geç kurur bu yüzden tercih edilir.Olmazsa olmaz.Kırtasiyelerde bulunur
Aydınger kağıdı pahalı değildir ve ince olması gözünüzü korkutmasın Very Happy Kırtasiyelerde satılır
Roll-on koltuk altı deodorantı ama sprey dğeil bunu unutmayın sprey olursa olmaz.
Dövme deseni .Eğer internette varsa onu yazıcıdan çıkarttırın.Eğer cosplay için arıyorsanız onuların çoğusu internette yoktur.Bu yüzden elinizle kendi göz boyutlarınıza göre çizebilirsiniz.
Oksijenli su.Çok ucuzdur.50 kuruş gibi bir fiyat ve her eczanede bulabilirsiniz
Kola kapağı
Kürdan(ucunun sivriliğini çok az alırsanız iyi olur ama yinede sivri olsun)
-----------------------------------------------------------------------------------
Yapılışı:
Dövme desenini bir defterin üstüne koyun.Üstüne aydınger kağıdını koyun.Benim tercihim direk stabilo kalemle çizmemektir.Çünkü biraz hızlı kurur.Bunun için çok az ama çok az bastırarak kurşun kalemle çizin.Sonra onun üstünden hızla stabilo kalemle geçin.Ancak hereyerini boyamayın.Sadece dövmenin sınırlarını çizin.Her yerini boyarsanız olmaz.Sakın beklemeyin.Derinizin neresine yapacaksanız o kısmını roll-onla kaplayın.Baya vıcık vıcık olmasın ama ıslak olsun.Deseni çizdiğiniz aydınger kağıdını derinizin az evvel roll-onladığınız kısmına yapıştırın.Kesinlikle derinizde izi çıkacaktır.Çok aşırı belli olmasada mutlaka çıkar.Çıkmazsa stabilo kalem kurumuş demektir.Tekrar deseni daha hızlı çizebilirsiniz.Kınayı hazırlamak çok kolaydır.Kola kapağına desenin büyüklüğüne göre (mesela el içinse 1 çay kaşığı vücut için bir bölümse 2 çay kaşığı) kınayı koyun.Oksijenli suyu dökün.Ancak çok değil.Kahve telvesimsi bir kıvam almalı.VE BİR UYARI!Eğer oksijenli su çok olursa deriniz yanar kendimden biliyorum.Kolum cilt kanserli gibi kıpkırmızı olmuştu.Bunun için dikkat edin.Ancak eğer az olursada dövmeniz tutmaz.Bu yüzden karışımınızı yaptığınızda mesela elinize biraz sürün ve bekleyin.Eğer kuruduğunda üfeleniyorsa karışım olmuş demektir.Karışımı denemek için elinizi mutlaka yıkayın.O desen kop koyu bir şekilde elinizdeyse tamam olmuş demektir.Kürdanı alın ve derinizde çıkmış olan sınırların içlerini(dövmeye göre) boyamaya başlayın.Ortalama bir saç boyası kadar bekleyin yani 20-30-40 dakika arası.Ne kadar çok beklerse o kadar iyi ama üfelenecek kadar kuruduğunda onu yıkayın.Dövmeniz olmuştur.Hayırlı ossun *-*

Yada başka bir dövme yapılışı.Bu dövmeyi ise sadece 1 günlüğüne yada yıkayana kadar kalır.Malzemeler kolay bulunabilir ve ucuzdur.Ben ilk rock tarzı cosplay yaptığımda ailem dövmeye izin vermediği için bu yapımı kullanmıştım.Ve eğer yapacağınız cosplaydeki dövme renkliyse en işe yarayan teknik budur.Mesela bu boyaları taraftarların gittiği yerlerde bulabilrisiniz.Bakınız Feneriumlar Very Happy Taraftarların yüzlerine yaptıkları desenler bu boyalarla yapılır
-Krem tipi yüz boyası alın.Böyle biraz vıcık vıcık olur ya onlardan işte Very Happy
-Ucuz bir fondoten alın.Ancak tamamen toz olsun.Böyle içi taş gibi olupta küçük bir fırçayla sürülenlerden değil.Ucuz olsun dedim çünkü çok kaliteli birşeye hiç gerek yok.Tamamen toz ve ten rengi bir fondoten alın
-Maket bıçağı
-Yapışkanlı kağıt(iki katlı olurlarda altındakini çekince üstünün arkası yapışkan olur ya o Very Happy ,)
-------------------------------------------------------
Yapılış
Yapışkanlı kağıda deseni çizin.Bizim örnek desenimiz HELLO.Hello yu yazıyorsunuz.Sakın atılacak kısma yazmayın.Yapışkansız olan kısma yazın ve yapışkanlı olmayan kısma yazın
Cosplay Yapımları 457628413_a49d5b3a19
Çizdiğiniz deseni kesin.Sakın makasla yapmayın.Maket bıçağı olmalı.Sadece deseni kesin.İçini yanıDışını ellemeyin
Cosplay Yapımları 457628415_2408e03fea
Alltaki resim gibi birşey ortaya çıkacaktır.Bu kağıdı dövmeyi yapacağınız yere yapıştırın (yapışkanını çıkarıp Very Happy )
Cosplay Yapımları 457628417_58417d4428
Yapıştırdığınıza göre boyamaya başlayın Very HappyÇ
Cosplay Yapımları 457628419_18b386ebc9
Desenin içini tamamen boyadıktan sonra yapışkanı çıkarın
Cosplay Yapımları 457628421_713c4cc6fb
Gelecektede aynı deseni kullanabileceğiniz için deseni atmayın.Az evvel çıkardığınız altını yapıştırın ve saklayın
Cosplay Yapımları 457628423_30f6421f62
Aşağıdaki gibi birşey ortaya çıkar
Cosplay Yapımları 457636329_06cd9b9b90
Pudrayı alın ve dövmenin üstüne dökün tamamen.Tamamen üstü kapansın.Eğer yapacağını dövme yüzünüzdeyse birinden yardım alın.
Cosplay Yapımları 457636333_326f21d142
Aşağıdaki gibi olmalı
Cosplay Yapımları 457636339_9008f4747d
Aşağıdaki gibi pudrayı dökün.Üstünde olanı.Tamamen dövmeye yapışan pudra kalacaktır
Cosplay Yapımları 457636341_885cfce6e1
Sonra ikisi yani dövme ve pudra beraber kurur
Cosplay Yapımları 457636345_3ca8e4e27e
Üstünü tamamen sildiğinizde silmek derken üfelemek böyle birşey ortaya çıkar
Cosplay Yapımları 457636351_b42ec8b5eb
Son aşamada aşağıdaki gibi olur
Cosplay Yapımları 457639225_fac7c1a185
Çok iyi bir sonuç bence
Cosplay Yapımları 457639229_cb8a6e2b6d

Sahte Piercing yapımı

Herkes benim gibi piercing takmak ve o acıyı yaşamak istemezler.Ancak bazı cosplayler (bknz:Bonten) piercingsiz olmaz.Bunun için sahte piercing denen bir yol vardır.
Malzemeler:
-Bir adet karakterinizdeki nasılsa öyle bir piercing
-Deri yapıştırıcısı (hani şeyler vardır ya takma tırnak yapıştıran falan onlardan sakın derby falan almayın Very Happy)
Bu kadar Very Happy
Bu piercing mesela kaşınızdaysa ikiye bölemezsiniz.Bunun için kaş için gerekiyorsa ufak bir halka kullanabilirsiniz
Dudağınız için piercing i ikiye bölmelisiniz.Tamamen ikiye bölün.Ben zamanında kullandığım bir miyavi cosplayi için bu yöntemi kullanmıştım Very Happy

İlk önce aldığınız Piercing i ikiye bölün.Sonra böldüğünüz kısımları iyice zımparalayın.
Sonra eğer aldığnınız piercing karakterinizle aynıysa ancak rengi farklıysa sprey boyayla boyayayın
Super yapıştırıcı pek önermem çünkü derinizde aşırı büyük bir tahrişe neden olur.Sonra istediğiniz bölgeye o ikisini gerçeğini andırırcasına yapıştırın
Çaa çaaa oldu Very Happy
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Daha sonra yeni cosplaylerle ve kendi tutoriallarımla karşınızda olacağım
https://bleachrp.forumdizini.com

Cosplay Yapımları
1 sayfadaki 1 sayfası